ŠISERNIKOVA POT

DATUM: sobota, 22. februar 2020

OPIS: Pohod po Šisernikovi poti je tradicionalni pohod, ki poteka že 28 let. Začetek poti je v Dravogradu. Iz Dravograda poteka pot čez Bukovje, Cviterško sedlo, mimo Sv. Ane, kmetije Škratek do koče pod Kremžarjevim vrhom in na Kremžarjev vrh (1164 m). Sestop poteka od koče pod Kremžarjevim vrhom v Slovenj Gradec od kjer je organiziran prevoz nazaj v Dravograd.

Izlet je tehnično lahek. Primeren je za vse z nekaj kondicije. Zmerne hoje bo za približno 7 ur. Izhodišče je na avtobusni postaji v Dravogradu.

OPREMA: vremenu in letnemu času primerna obleka in planinska obutev. Če bo sneg, so priporočljive tudi gamaše, male dereze in smučarske palice. Malica in pijača iz nahrbtnika.

Ne pozabite še na planinsko izkaznico s plačano članarino za leto 2020 in osebno izkaznico.

ODHOD IN PREVOZ: 22. 2. 2020 ob 5.15 uri zjutraj iz Ljubljane. Peljemo se kot običajno z osebnimi avtomobili čez Velenje in naprej v Dravograd. Ob 7.00 uri se na avtobusni postaji v Dravogradu priključimo pohodnikom iz planinskega društva Dravograd.

INFORMACIJE IN PRIJAVE: obvezne so prijave na tel.: 041 600 678 (Katja).

VODJA IZLETA: Katja Kadiš, vodnica PD IMP Ljubljana.