OBVESTILA

Lučki Dedec 2023m ( 2.3.2019 ),  Z

TEŽAVNOST:

Zahtevna zimska tura.

Za uhojene planince z veliko kondicije (snežne razmere ).

Z osebnimi avtomobili se bomo zapeljali do pod planino Podvežak. Od tam se bomo mimo Vodotočnika povzpeli na Lučki Dedec, ter po poti vzpona nazaj.

cca.8-9 ur

Odhod iz Ljubljane ob 6.00

.Osebni avtomobil

Pri vodniku Gašper Jalen 041/597-737

Oblačila in obutev primerna vremenu in letnemu času. Pri sebi imejte veljavno planinsko izkaznico in osebni dokument. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Obvezna oprema:

dereze, cepin, čelada, priporočljive krplje, lavinski trojček, plezalni pas. Zaradi zahtevnosti ture je število mest omejeno.

sobota 9. marec 2019

Bevkov vrh (1051m)      prestavljeno na nedeljo 10.3.2019.  Ursa P

Vižmarje-končna postaja LPP št. 1

Hoje je za približno 3 ure

Iz nahrbtnika

Bevkov vrh, ki je točka slovenske planinske poti, imena ni dobil po pisatelju iz Zakojce, temveč po njegovih lastnikih nedaleč stran. Bevk je v teh krajih namreč kar pogost priimek. Gozdnati grbi na hrbtu med Žirmi in Idrijo upravičeno pravimo vrh, saj je osamela in tu okoli najvišja. Bevkov vrh naše želje po razgledih ne bo potešil, zato se sprehodimo do bližnje, 10 minut oddaljene kapelice, ki se nahaja sredi širokih pašnikov. Od tu se proti severu lepo vidita Kojca in Porezen ter seveda Južne Bohinjske gore preko katerih kuka Triglav. Vidi se tudi Cerkljansko, Škofjeloško, Polhograjsko in Rovtarsko hribovje.

Zapeljali se bomo do vasi Sovodenj, kjer se prične markirana pot na Bevkov vrh. Po prvih vzponih se znajdemo na poteh, ki se med raztresenimi domačijami vijejo po razglednih travnikih na gozdnati vrh. Sestopili bomo don vasi Kladje, kamor bomo zjutraj zapeljali eno vozilo. Pot je lahka in primerna tudi za otroke. Hoje je za 3ure.

16.03.2019 Marjanov  pohod

Planinsko društvo Moravče organizira tradicionalni pohod po Marjanovi poti 16.03.2019 na katero vabijo tudi člane PD IMP. Interesenti naj spremljajo objavo na njihovi spletni strani:
 https://www.pdm.si/marjanov-pohod/ via @PDMoravce
ali pokličejo na telefon:  041/433 254

Opomba:  Vodniki PD IMP nimajo nobene vloge pri vodenju tega izleta!

Mala Mojstrovka 2332m ( 23.3.2019 ),  Z

TEŽAVNOST:

Zahtevna zimska tura.

Za uhojene planince z veliko kondicije (snežne razmere ).

Z osebnimi avtomobili se bomo zapeljali do koče na Gozdu oz. do Erjavčeve koče na Vršiču v kolikor bo cesta prevozna. Od tam se bomo odvisno od snežnih pogojev povzpeli na vrh Male Mojstrovke

cca.8-9 ur

Odhod iz Ljubljane ob 6.00

.Osebni avtomobil

Pri vodniku Gašper Jalen 041/597-737

Obvezna oprema:

Iz nahrbtnika (oz po 1.30h gremo mimo Planinskega doma na Čreti)

Tolsti vrh je skupaj s Šentjoškim vrhom najvišji vrh Dobroveljske planote. Z vrha, ki ima vpisno skrinjico s knjigo in žigom je zaradi gozda razgled omejen. Kljub temu pa se lepo vidi večji del Kamniško Savinjskih Alp.

Pestra krožna pot nas bo po kraškem svetu z Vranskega najprej peljala do planinskega doma na Čreti, nato pa mimo več razglednih postojank, obeležij NOB in cerkva do kraške jame oziroma votline Škadavnica blizu našega izhodišča. Pot je nezahtevna in označena, hoje pa za približno 6 ur.